Wybieramy oryginalne dekoracje ścienne

Dekoracja ścian to jeden z najistotniejszych elementów wystroju każdej aranżacji wnętrzarskiej. Ściany mogą stanowić neutralne tło dla dekoracyjności pomieszczeń lub być ich głównym kontrapunktem. Warto więc dobrze wykorzystać ich dekoracyjny potencjał i uczynić swoje aranżacje jeszcze lepiej dopracowanymi pod względem estetycznym. Jak wybrać oryginalne dekoracje ścienne?

Oryginalne dekoracje ścienne, czyli jakie ?

Każda aranżacja wnętrzarska wymaga odpowiedniej oprawy dekoracyjnej. W tym celu warto wykorzystać potencjał tkwiący właśnie w powierzchni ścian. Kluczem do sukcesu jest jednak zachowanie umiaru, aby nie powstał wizualny chaos, który przytłaczałby aranżację. Warto więc zdecydować się na zastosowanie dekoracji na jednej ze ścian w pomieszczeniu, a pozostałe będą wówczas stanowić neutralne tło wzornicze. Przy nakładzie stosunkowo niewielkich środków i starań można stworzyć oryginalną dekorację ściany, która sprawi, że cała aranżacja wnętrza nabierze nowego charakteru estetycznego. Które dekoracje ścienne cieszą się obecnie największą popularnością?

Tapety i fototapety

Fototapety w ostatnich sezonach przeżywają swój wielki renesans w świecie designu wnętrzarskiego. I nic dziwnego, gdyż pozwalają ozdobić aranżacje, ale przy tym wyrazić indywidualną ekspresję, gusta lub podkreślić zastosowany styl wnętrzarski. Mają też bardzo uniwersalny charakter wzorniczy, gdyż można dzięki nim wprowadzić na ścianę w zasadzie każdy nadruk – wybrać wzór oferowany przez producentów, własne zdjęcia, czy też dowolne kreacje artystyczne. Szczególnie popularne są obecnie fototapety z efektem 3D, w których zyskujemy optyczne złudzenie głębi. Ich zaletą jest to, że zastosowane w niedużych pomieszczeniach, dają efekt zwiększenia wizualnej przestronności.

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę to także popularne rozwiązanie dekoracyjne, które pozwala w prosty i niedrogi sposób odmienić charakter poszczególnych aranżacji wnętrzarskich. Ich montaż jest bardzo prosty, dzięki czemu można w zaledwie kilka chwil udekorować ścianę w dowolnym pomieszczeniu. Szczególną popularnością cieszą się naklejki na ścianę w pokojach dziecięcych, sypialniach, a także w pokojach dziennych. Wybór poszczególnych wzorów i motywów jest obecnie niezwykle bogaty, dzięki czemu każdy może znaleźć naklejkę na ścianę, która wpisze się w konkretne potrzeby i oczekiwania. Naklejki na ściany to nie tylko mapy, motywy roślinne czy przyrodnicze, ale również sentencje i napisy. Wzbogacają one nie dekoracyjność ściany, ale pozwalają również nadać całym aranżacjom nowy charakter i wyrazić gusta lub poglądy domowników.

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz