Tapety dla dzieci

Aktywne filtry


Pokój dziecka musi mieć jakiś klimat, w którym malec od razu się odnajdzie. Tak, żeby wiedział, że to jest jego pokój, czyli przestrzeń, gdzie może rozwijać swoją wyobraźnię i czuć się wolnym. Pomagają w tym tapety do pokoju dziecięcego, zwłaszcza te, które sami wybraliśmy do naszej oferty. Są u nas zarówno tapety typowe dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Wiemy też, że są i takie dzieci, które lubią określoną tematykę, niezależnie od płci. Niektóre więc można znaleźć i w kategorii dla dziewczynek i dla chłopców.

Tapety do pokoju dziewczynki

Dziewczynki bujają w obłokach, marząc niekiedy o wielkiej przygodzie, która zabrałaby całą nudę poza zabawą. By mogły poczuć się lekko, radośnie i typowo dziewczęco, można położyć na ścianę na przykład tapetę w kolorowe motylki. Każda dziewczynka jest inna, więc może się okazać, że lepszym pomysłem będzie określony deseń. Szczególnie warto zdecydować się na taki wybór, gdy dziewczynka jest z gatunku „rozważnych i romantycznych”. Dla bardziej zwariowanych i nieprzewidywalnych ciekawe mogą wydać się kolorowe żabki, dinozaury, czy wróżki, ale oczywiście „nigdy nic nie wiadomo na bank”.
Tapeta w deseń to dobry pomysł, jeśli w pokoju dziewczynki znajdują się stonowane meble. Dzięki niej przestrzeń ta nie będzie za bardzo przypominać wnętrza dorosłych. Jednocześnie uda się wykreować strefę, gdzie młoda dama poczuje się, jak ryba w wodzie. Dobrze zorganizowana, dowcipna, nieco przebojowa, nieco ciekawska, a przede wszystkim delikatna i wrażliwa.

Tapety do pokoju chłopca

Chłopiec to często urodzony astronauta. Jeśli tak jest, położenie tapety z ludzikiem w kasku na głowie na tle granatowej przestrzeni nie będzie takim złym pomysłem. Obecność takiej tapety pobudzi bardziej techniczny umysł do planowania strategii rozwoju, by dotrzeć tam, gdzie jest ten ludzik. Jeżeli jednak dziecko ma inne aspiracje, można podkreślić jego błyskotliwość poprzez dobór tapety ze sprytnymi kotami lub kocimi odciskami łapek.

Wyobraźnia chłopców bywa trudna do okiełznania, więc lepiej tego nie robić, a zamiast tego położyć na ścianę tapetę, która odkryje jego powołanie. Nigdy nie wiadomo, czym ostatecznie się zainteresuje „na poważnie”. Warto jednak podsuwać różne pomysły, a tapeta, na której sporo się dzieje, zadziała stymulująco. Zawsze też może mieć ochotę na morską żeglugę, zaprzyjaźnienie się z dinozaurami albo wyjazd w góry…
Tapety do pokoju dziecka w naszej ofercie są dobrane tak, by stanowiły ciekawy element aranżacji. Z drugiej strony puszczają swego rodzaju oczko do malca, który „i tak wie swoje”. Spędzając nieraz wiele czasu w swoim pokoju, ważne żeby pociecha czuła się dobrze w swoim najbliższym otoczeniu. Jesteśmy dobrze zorientowani w tym, co się sprawdza w tych przestrzeniach, a co najczęściej nie. Niekiedy ciemną tapetę wystarczy położyć tylko na niewielkim fragmencie ściany, by odnieść zadowalający rezultat. Wierzymy, że są w naszej propozycji takie wzory, postaci i desenie, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybujałej fantazji dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tapet!