Tapety do kuchni

Aktywne filtry


Tapeta w kuchni to ciekawy element wystroju. Zdecydowanie ożywia i nadaje jej odpowiedni charakter, czyniąc bardziej wyrazistą i swojską. Nie można odmówić temu detalowi klasy i wdzięku, a wierzymy, że w naszej ofercie znajdzie się wiele takich, które wpisują się właśnie w taką kategorię. Zamiast jednak opisywać, co można znaleźć i zamówić w naszym serwisie, przytoczymy kilka praktycznych zastosowań w nowoczesnych kuchniach. Do zapoznania się z naszą ofertą zachęcamy oczywiście. Po zapoznaniu się z poniższymi sugestiami, dotyczącymi aranżacji nowoczesnej kuchni, wybór konkretnej tapety do kuchni stanie się o wiele łatwiejszy.

Tapety jako dekor

W kuchni wciąż ważną rolę odgrywają płytki ceramiczne. Często wybiera się te w białym kolorze, gdyż są najbardziej praktyczne i łatwo je zaadaptować do nowoczesnego wystroju. W takim przypadku warto zdecydować się na niewielki pasek nad nimi lub pod nimi, by podkreślić miejsce, w którym się kończą. W ten sposób kuchnia nie tylko zyska na wyrazistości, ale również stanie się bardziej elegancka. Surowy, nowoczesny aranż uda się nieco złagodzić, dzięki czemu przestrzeń ta będzie idealnym miejscem dla całej rodziny.

Tapety wydzielające strefę

Jeśli kuchnia ma być zarazem miejscem do gotowania, jak i do spożywania posiłków, można te dwie strefy od siebie odseparować. Za pomocą odpowiedniej tapety z naszej oferty szybko i łatwo uda się wyodrębnić jadalnię i np. strefę mokrą. To świetny sposób na przełamanie wrażenia „ciasnoty”, gdy przestrzeń ta nie jest otwarta na salon. Prosty zabieg sprawia, że kuchnia zyskuje dodatkowy wymiar. Zarazem miejsce, w którym spożywa się posiłki, jest bardziej kameralne, jakby oddzielał je niewidzialny parawan.

Tapety na jedną ścianę

W kuchni często jedną ścianę zajmują szafki i sprzęt AGD, dlatego dla równowagi warto na drugą ścianę położyć tapetę. Dzięki temu przestrzeń ta wyda się bardziej zrównoważona i gościnna. Jeżeli to właśnie w tym wnętrzu najczęściej prowadzi się rozmowy z krewnymi i znajomymi, obecność tapety może tylko dopełnić pozytywny nastrój. Wybór w naszej ofercie jest na tyle duży, że bez trudu uda się dopasować odpowiedni rodzaj do konkretnej kolorystyki tego pomieszczenia.

Tapeta na jednej ścianie może też posłużyć jako inspiracja, gdy problematyczny będzie dobór dodatków do tej przestrzeni. Jej barwa może być swego rodzaju wyznacznikiem idealnego połączenia barw. By całość dobrze się komponowała, wystarczy tylko dobrać niewielkie przedmioty codziennego użytku utrzymane w tonacji koloru, którego na tapecie jest najmniej.

Kuchnia może być elegancka, funkcjonalna i wyrazista przy niewielkim nakładzie pracy i kosztów. Wierzymy, że w naszej ofercie tapet jest na tyle dużo, że każdy znajdzie idealny wzór dla siebie. Jesteśmy również dobrej myśli, że nie tylko kupujący będzie zadowolony. Zapewne najbliższe osoby naszego klienta także zareagują entuzjastycznie na jego propozycję aranżu tego ważnego punktu we wnętrzu. Kuchnia może być elegancka, funkcjonalna i wyrazista przy niewielkim nakładzie pracy i kosztów. Zapraszamy więc do zaznajomienia się z naszymi tapetami wysokiej jakości, które przez cały czas będą się prezentować tak elegancko i efektownie, jak w dniu położenia!