Obrazy do łazienki

Obrazy do łazienki

Choć może się to wydawać abstrakcyjne, to obrazy do łazienki zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak, ponieważ łazienka staje się pomieszczeniem nie tylko przeznaczonym do umycia się, ale także domowym spa. Staramy się zatem miejsce to zaprojektować nie tylko funkcjonalnie, ale także ciekawie pod względem wizualnym. Oprócz standardowego wyposażenia dodajemy elementy dekoracyjne takie jak kwiaty lubiące ciemne i wilgotne miejsca, designerskie kosze na pranie czy obrazy do łazienki. W ten sposób uzyskujemy wnętrze bardziej przyjazne, ciekawe oraz pozwalające się zrelaksować. Dobierając dodatki, musimy jednak pamiętać o dostosowaniu ich do wystroju wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na minimalizm, warto zaakcentować całość bardzo odważnym charakterystycznym dodatkiem, jeśli pozwolimy sobie na wystrój boho – powinniśmy dobrać obraz komponujący się z pozostałymi elementami.

Dekoracje do łazienki – obrazy

Wybierając dekoracje do łazienki, także obrazy powinniśmy dokładnie zastanowić się nad ich wyborem. Mamy bowiem dwie drogi, które mogą nas poprowadzić do podjęcia decyzji. Pierwszą z nich jest wybór dodatków pasujących kolorystycznie do głównego motywu przewodniego pomieszczenia. Możemy zatem wybrać obraz w kolorach brązu, jeśli decydujemy się na brązowe kafle i białe ściany. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w stylu skandynawskim, retro czy glamour. W drugim przypadku możemy zdecydować się na kontrastowe dodatki. W takim przypadku do brązowych ścian powinniśmy wybrać obraz w odcieniach niebieskiego. Świetnie się to sprawdzi w stylu nowoczesnym, vintage czy industrialnym. Niezależnie jednak od tego, jaką drogę doboru dekoracji do łazienki i obrazów podejmiemy, powinniśmy pamiętać, aby decydować się na jedną. Nigdy nie mieszajmy obu. Jeśli część dodatków wybierzemy w jednolitej kolorystyce, to dodatki kontrastowe będą trochę gryźć w oczy.

Dekoracje do łazienki dla dzieci

Budując własny dom, niejednokrotnie decydujemy się na osobną łazienkę dla dzieci. Bliskość łazienki od pokoi dziecięcych pozwala na szybkie przemieszczanie się z dzieckiem po kąpieli wprost do łóżka. Aby uatrakcyjnić czas spędzony w łazience z maluchem, warto udekorować to pomieszczenie zabawnymi obrazami dla dzieci. Kilka dodatkowych obrazków pozwoli podczas kąpieli chociażby na ciekawe rozmowy, w których czasie dziecko opowie nam historię zbudowaną na ich podstawie. W ten sposób pozwolimy dziecku na rozwijanie wyobraźni oraz budowanie słownika i rozwijanie się. Dlatego też powinniśmy zadbać, aby przestrzeń, w której każdego dnia dziecko będzie spędzało czas, była kolorowa oraz ciekawa wizualnie. Natomiast nasze dekoracje do łazienki dla dzieci świetnie sprawdzą się przez długi czas, również w pomieszczeniu wykorzystywanym przez nastolatka.

Aktywne filtry