Obrazy do kuchni

Kuchnia - nowoczesna i funkcjonalna, ale brakuje jej odrobiny humoru i emocji? Nasze specjalnie wyselekcjonowane obrazy do kuchni potrafią zdziałać cuda. Ich obecność od razu zmieni nawet najbardziej nieprzystępną przestrzeń w przytulne, ciepłe domowe ognisko. Wybór konkretnego dzieła współczesnych twórców pozostawiamy naszym klientom. Znając zarazem panujące trendy i oczekiwania, wiemy, jakiego rodzaju malunki wywołują od razu dobre skojarzenia.

Koty takie jak my

Dzieci są częstymi bywalcami kuchni? W takim razie na powitanie mógłby przywitać je kot, który z wyglądu nie przypomina typowego kota. Czym się różni? Ma zupełnie niespotykany kolor sierści, a do tego jest jakiś taki zamyślony. Emocje, które kryją się pod rzęsami można wyczuć „na kilometr”. Dziecko więc niejednokrotnie spróbuje je odczytać, stojąc całkiem blisko. Z czasem malec nie będzie mógł sobie wyobrazić kuchni, którą zna, jak miejsce, gdzie mieszka zadumany kot.

Kot o ludzkiej twarzy to idealny dodatek do kuchni, jeśli ma oddziaływać na sferę uczuć i wzbudzać empatię. W miejscu, gdzie przygotowuje się posiłki, nierzadko spotykają się różne emocje, kiedy każdy z członków rodziny przychodzi po pracy z różnymi doświadczeniami. Problemy udaje się jednak łatwo sprowadzić do parteru. Wystarczy tylko spojrzeć na obraz kota, który nie jest rodem z Instagrama, a momentalnie udaje się znaleźć z nim nić porozumienia.

Falujące abstrakcje, zachodzące na siebie geometrie

Współczesna kuchnia, podobnie jak inne pomieszczenia, jest urządzona w geometryczne formy. Nie? To nic nie szkodzi, ponieważ abstrakcyjne obrazy z naszej oferty wpisują się i w taką kuchnię, i w taką. Jak to możliwe? Obrazy te mogą stanowić spójną całość z geometrycznie zaprojektowaną kuchnią, dzięki czemu panuje w niej perfekcyjna harmonia. Jeśli jednak nie ma w niej aż takiego podziału na formę, geometryczne kształty na płótnie będą stanowiły ciekawy kontrast do ogółu.

Abstrakcyjny obraz wprowadza do kuchni pewien dynamizm i emocjonalne ożywienie. Jednym z rytuałów w domu jest wypicie codziennie jednej filiżanki kawy? Warto wziąć zatem pod uwagę czekoladowo-kawowe ekspresje przyjmujące kształty zbliżone do kwadratów, kół i prostokątów. Dzięki nim kuchnia staje się też bardziej kameralną i intymną przestrzenią, gdzie nie tylko się je, ale również rozmawia.

Kuchnia z poczuciem humoru? To musi być kaktus!

Kaktus, którego nie trzeba podlewać. To idealna roślina. W kuchni może być również uwieczniona na obrazie i to w dodatku w sposób, który zupełnie odbiega od wyobrażenia. Zamiast widocznych kolców, które kłują, są na przykład wielkie, rozmarzone oczy. Kuchnia nie musi być miejscem, w którym ciągle patrzy się tylko na zegarek, by „podołać zadaniom”. Lekki dystans i poczucie humoru sprawiają, że czas jakby płynie szybciej, kiedy trzeba i wolniej, gdy się tego chce.

Aktywne filtry